O BalticBerg

/O BalticBerg
O BalticBerg2018-05-30T10:05:42+00:00

Dziękujemy za zainteresowanie BalticBerg. Nasza firma świadczy profesjonalne usługi konsultingowe z zakresu doskonalenia zarządzania zasobami technicznymi i utrzymaniem ruchu oraz zarządzania operacyjnego w firmach produkcyjnych, wydobywczych i transportowych.

BalticBerg to realne efekty

Specjalizujemy się w podnoszeniu efektywności zarządzania majątkiem technicznym i utrzymania ruchu. Od 2010 roku realizujemy również rozszerzone doradztwo i szkolenia w zakresie doskonalenia produkcji i usług oraz podnoszeniu efektywności energetycznej w przemyśle. Podczas realizacji projektów staramy się przede wszystkim dobrze zrozumieć organizację Klienta, a w kolejnych krokach zaproponować najlepsze rozwiązania z obszaru znanych metodologii i narzędzi oraz wielu autorskich rozwiązań BalticBerg Consulting.

Cel naszych usług to m.in.:

 

Doskonałość operacyjna – filozofia BalticBerg

ZRÓWNOWAŻONA ORGANIZACJA” lub „4 SIŁY OPERACYJNE” to filozofia BalticBerg obejmująca nowoczesne praktyki i wytyczne doskonalenia operacyjnego opracowana przez Pana Arkadiusza Burnosa (Starszego Konsultanta BalticBerg).

Jest to podejście proste, kompleksowe i kierunkujące działania na najczęściej problematyczne obszary działalności firmy – 4 siły operacyjne. Podejście to wykorzystuje wszystkie znane metodologie doskonalenia operacyjnego takie jak: Lean Manufacturing, Six Sigma, Business Process Management, Total Quality Management, Total Productive Maintenance oraz wiele rozwiązań autorskich specjalistów BalticBerg. Zrównoważona Organizacja to coś więcej. Filozofia ta stanowi zbiór nadrzędnych zasad i wytycznych dla doskonalenia operacyjnego przedsiębiorstw.

BalticBerg_zrownowazona_organizacja_4_sily_operacyjne-900

Klinij na obrazek i dowiedz się więcej o
4 Siłach Operacyjnych oraz Zrównoważonej Organizacji

O firmie

Firma BalticBerg powstała jako platforma współpracy ekspertów z dziedziny biznesu i inżynierii. Dziś posiadamy szerokie portfolio konsultantów, dzięki czemu do firm i instytucji zlokalizowanych w Polsce i okolicznych krajach sprowadzamy najlepszą znaną wiedzę oraz doświadczenia ekspertów zarządzania technicznego i operacyjnego z całego świata.

Realizujemy usługi konsultingowe w wielu formach. Między innymi zajmujemy się audytami operacyjnymi, produkcji, działów technicznych i utrzymania ruchu, benchmarkingiem wewnętrznym i zewnętrznym, kreowaniem strategii doskonalenia operacyjnego, wsparciem wdrożeń i szkoleniami otwartymi oraz dedykowanymi.

W czym BalticBerg może pomóc Twojej organizacji?

BalticBerg zajmuje się wspieraniem organizacji (firm, instytucji) w zwiększaniu efektywności operacyjnej w obszarach produkcyjnych i  technicznych. Pomagamy oszczędzać lub lepiej pożytkować środki w procesach operacyjnych. Choć naszą specjalizacją jest zarządzanie techniczne, utrzymanie ruchu, niezawodność to od kilku lat realizujemy również projekty dotyczące innych obszarów zarządzania operacyjnego (produkcji, organizacji, logistyki, zarządzania projektowego). Cieszymy się dużym zaufaniem Klientów oraz wspólnie uzyskanymi efektami wdrożeń i szkoleń. Klienci BalticBerg mają okazję do skorzystania z rozwiązań, które okazały się skuteczne w wiodących organizacjach na całym świecie. Dzięki wsparciu naszych konsultantów i ekspertów doskonalenie organizacji jest łatwiejsze a uzyskane efekty mają charakter długofalowy.

W jakich obszarach BalticBerg może wspomóc Twoją organizację?

Dodatkową formą działalności jest również organizacja szkoleń, seminariów i warsztatów dla inżynierów, dyrektorów i kierowników technicznych, liderów i specjalistów w działach technicznych i produkcyjnych. Profesjonalne spotkania zamknięte i otwarte organizowane są przez BalticBerg Insitute.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoleń, kursów i seminariów BalticBerg Institute.

Systemowe Zarządzanie Majątkiem

Asset Management w praktyce - optymalne koszty i korzyści w całym cyklu życia majątku

Utrzymanie Ruchu

Niezawodność przy optymalnych kosztach - eksploatacja przynosząca wymierne korzyści

Zarządzanie Projektami w przemyśle

Industrial Project Management – korzyści na każdym kroku inwestycji przemysłowych

Industrial Project Management- Audyt, strategia, wdrożenie, usługi PM

Audyt Zarządzania Projektami
Metodyka i dobre praktyki IPM
Certyfikacja IPM
Interim Project Management
więcej…

Zarządzanie Ryzykiem w przemyśle

Industrial Risk Management – optymalne koszty przy akceptowalnym ryzyku

Systemowe Zarządzanie Ryzykiem- wsparcie decyzji, systemowe narzędzia

Audyt systemu Zarządzania Ryzykiem
System i strategia Zarządzania Ryzykiem
Analiza ryzyk dla przemysłu

Efektywność energetyczna (EE)

Optymalizacja zakupu i zużycia energii w przemyśle - realne oszczędności

Szkolenia otwarte i dedykowane

Najlepsze praktyki i użyteczne narzędzia - szkolenia prowadzone przez ekspertów

Jakie przygotowanie mają pracownicy BalticBerg?

Nasi konsultanci i eksperci posiadają nie tylko niezbędną wiedzę oraz doświadczenie, ale również silną motywację do pracy i realizacji powierzonych zadań. Wszyscy pracownicy BalticBerg posiadają kierunkowe i biznesowe wykształcenie oraz doświadczenie odpowiadające swoim specjalizacjom. Dodatkowo, eksperci BalticBerg przechodzą regularne szkolenia i uczestniczą w konferencjach tematycznych na całym świecie.

Jakie projekty realizowali konsultanci BalticBerg?

Nasi konsultanci realizowali projekty w wielu krajach na całym świecie i należą do elity w obszarze swoich specjalizacji. Firma BalticBerg realizuje czynną wymianę zasobów z innymi firmami partnerskimi zlokalizowanymi na innych kontynentach, jednocześnie skupiając swoje działania w obszarze Europy Środkowej. Zrealizowaliśmy dziesiątki projektów doradczych ukierunkowanych na doskonalenie operacyjne, z czego około 80% dotyczyło zarządzania utrzymaniem ruchu oraz zwiększania efektywności majątku technicznego. W celu uzyskania informacji o przykładowych projektach BalticBerg (Example Case Studies) oraz zapoznania się z naszymi referencjami prosimy o kontakt z naszym działem sprzedaży.

Dziękujemy naszym Klientom za zaufanie:

  • Doświadczenie BalticBerg to kilkaset zakończonych z sukcesem projektów doradczych i szkoleniowych

  • Ponad 300 zadowolonych i wracających do nas firm 

  • Setki przeszkolonych managerów i inżynierów

Zobacz referencje

Ponad 300 zadowolonych i wracających firm

Zobacz wybrane referencje i opinie Klientów BalticBerg
Zobacz referencje

Skontaktuj się z BalticBerg

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, która dostępna jest tutaj.

Więcej informacji uzyskacie Państwo kontaktując się z nami poprzez formularz kontaktowy lub telefonicznie.

Zapraszamy do kontaktu,

Zespół BalticBerg Consulting