KPIs (wskaźniki efektywności) w Utrzymaniu Ruchu – pomiar i analiza efektywności
Termin szkolenia: 02/06/20 - 03/06/20
40% czasu szkolenia to szczegółowe omówienie tematu i dobrych praktyk
30% praktyczne warsztaty
30% prezentacja i praca na rzeczywistych „case studies”
Nie można dobrze zarządzać bez mierzenia efektywności. To stwierdzenie zna każdy menedżer, nie tylko zarządzający działem utrzymania ruchu. Ale czy każdy menedżer potrafi wprowadzić w życie system mierzenia efektywności oraz potrafi z niego korzystać w codziennej pracy? Proponowane szkolenie ułatwi zrozumienie, czym jest pomiar efektywności i jak rozpocząć jej mierzenie oraz wykorzystać wyniki do osiągnięcia jeszcze lepszych wyników.
- Szczegółowe omówienie ponad 40 KPIs dla utrzymania ruchu i zarządzania technicznego
- 5 praktycznych warsztatów i przykłady wdrożeń
- Przykłady plików raportowania
Szkolenie pomoże w zbudowaniu systemu mierzenia i analizy efektywności z wykorzystaniem wskaźników (KPI) dla utrzymania ruchu. Na przykładach przedstawimy proces tworzenia systemu, definiowania wskaźników, opracowywania wyników i systemu raportowania. Ułatwimy zrozumienie pojęcia audytu utrzymania ruchu oraz podpowiemy jak z niego korzystać wewnątrz każdej organizacji.
Program szkolenia
Dzień 1.
1. Efektywność i skuteczność – co jest istotne dla działu Utrzymania Ruchu?
m.in.: Kiedy dział UR jest skuteczny? Kiedy jest efektywny? Czego wymaga się od managerów technicznych w zakresie efektywności? Jak wykorzystać efektywność do osiągnięcia swoich celów w organizacji?
2. Czym jest pomiar efektywności?
m.in.: Główne składowe efektywności, Jak mierzyć efektywność? Jakie narzędzia stosuje się w mierzeniu efektywności? Kiedy firma jest gotowa do mierzenia efektywności?
Warsztaty praktyczne – opracowywanie podstawowych celów dla systemu mierzenia efektywności
3. Definiowanie wskaźników efektywności (KPI – Key Performance Indicators)
m.in.: Istniejące wskaźniki efektywności (techniczne, niezawodnościowe, organizacyjne i ekonomiczne), istniejące normy i standardy, Dopasowanie wskaźników do potrzeb firmy, Definiowanie wskaźników na potrzeby organizacji, Obliczanie wskaźników, Interpretacja wskaźników i wykorzystywanie ich w podejmowaniu decyzji
Warsztaty praktyczne: Definiowanie wskaźników KPI na potrzeby UR, Interpretacja wyników z rzeczywistych case studies
Dzień 2.
1. Budowa systemu mierzenia i analizy efektywności
m.in.: Jak zbudować system, aby był on skuteczny? Pozyskiwanie danych na potrzeby systemu mierzenia efektywności, Szkolenie managerów z zakresu wykorzystania KPIs, Proces analizy wyników
Warsztaty praktyczne: Budowanie planu wdrożenia systemu mierzenia i analizy efektywności, Role playing: Kick-off projektu wdrożenia systemu mierzenia efektywności w UR
2. Audyt Utrzymania Ruchu jako narzędzie oceny skuteczności i pomiaru efektywności
m.in.: Przygotowanie audytu UR, Przykłady narzędzi audytorskich, Przeprowadzanie audytu wewnętrznego i zewnętrznego, Wnioski i analiza audytu
Warsztaty praktyczne – opracowywanie rekomendacji strategicznych i operacyjnych po audycie Utrzymania Ruchu
3. Benchmarking
m.in.: Definicja, Benchmarking wewnętrzny i zewnętrzny, Jak przygotować wskaźniki efektywności, aby benchmark był możliwy?
Warsztat podsumowujący: Analiza danych z systemu pomiaru efektywności, korzystanie z narzędzi pomiaru efektywności i CMMS
Cena szkolenia
Cena uczestnictwa wynosi 2190 PLN Netto
W przypadku zgłoszenia więcej niż jednej osoby z tej samej firmy UDZIELAMY DODATKOWEGO RABATU.
Wszystkie szkolenia SEAM GROUP realizowane są również w edycjach dedykowanych (zamkniętych). Ceny szkoleń zamkniętych są ustalane indywidualnie na podstawie zakresu dostosowanego do oczekiwań Klienta.
Co obejmuje cena szkolenia?
Cena szkolenia obejmuje profesjonalnie przygotowane materiały szkoleniowe w postaci prezentacji multimedialnych, przykładowej dokumentacji oraz opisanych studiów przypadków, wykorzystanie profesjonalnej sali szkoleniowo-konferencyjnej, catering w trakcje przerw kawowych, obiady oraz certyfikaty SEAM GROUP Institute. Cena szkolenia nie obejmuje noclegu.
Szkolenia otwarte prowadzi Pan Arkadiusz Burnos oraz inni eksperci
Arkadiusz Burnos
![]() |
Zgłoszenie i regulamin
Zgłoszenia uczestnictwa w szkoleniu otwartym można dokonać poprzez wypełnienie poniższego formularza w formie elektronicznej.
Regulamin szkolenia do pobrania.