Arkadiusz Burnos

arkadiusz_burnos_balticbergManaging Director i Senior Consultant BalticBerg Consulting ds. zarządzania technicznego, utrzymania ruchu i niezawodności

Ekspert w zakresie zarządzania operacjami w firmach produkcyjnych, wydobywczych i transportowych. Z BalticBerg Consulting związany od 2008 roku. W ramach specjalizacji ukierunkowany na integrację działów produkcyjnych i technicznych. Ekspert w zakresie zarządzania działami technicznymi oraz utrzymaniem ruchu. Uczestniczył w licznych projektach ukierunkowanych na rozwój oraz doskonalenie zarządzania operacyjnego. Przeprowadził dziesiątki kompleksowych audytów operacyjnych, produkcji, zarządzania technicznego i UR oraz działalności systemów transportowych. Regularnie przyjmuje rolę konsultanta/eksperta w projektach związanych z procesami produkcyjnymi oraz wspierającymi produkcję. Kierował projektami w wielu lokalizacjach Europy Zachodniej i Środkowej. Między innymi jest menedżerem projektu prowadzonego przez BalticBerg Consulting w Europejskim Centrum Badań Nuklearnych w Genewie (CERN), gdzie znajduje się Wielki Zderzacz Hadronów (LHC) nazywany ze względu na swoje rozmiary (ponad 27 km długości) największą maszyną świata. Projekt związany jest z doskonaleniem systemu zarządzania technicznego oraz wykorzystania narzędzi informatycznych wspomagających te działania.

zPosiada wykształcenie techniczne i managerskie jednoczenie – Ukończony Wydział Mechaniczny Akademii Morskiej w Szczenicie oraz Studia MBA prowadzone przez Uniwersytet Szczeciński we współpracy z Manchester Metropolitan University.

Jako ekspert realizował dedykowane projekty doradcze i szkoleniowe dla wielu znanych firm i organizacji, m.in.: CERN, Grupa Lotos, Grupa Azoty, KGHM, Indesit, ICT, ArcticPaper, Polpharma, Polfa Warszawa, Mondelez… oraz wielu innych znanych i szanowanych organizacji. Posiada doświadczenie w doskonaleniu działań operacyjnych w wielu branżach. Na co dzień wykorzystuje narzędzia mapowania procesów oraz projektuje procesy i ich przemiany. Realizował projekty w środowisku różnych metodologii i strategii, między innymi Lean Manufacturing, Six Sigma, TQM. Posiada szerokie doświadczenie w wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi w obszarach zarządzania technicznego, między innymi: RCM (Reliability Centered Maintenance), TPM (Total Productive Maintenance), RBM (Risk Based Maintenance), CBM (Condition Based Maintenance). Posiada szerokie doświadczenie we wdrażaniu i wykorzystaniu wielu narzędzi analitycznych i operacyjnych, m.in.: RCA/RCFA, FRACAS, FMEA, FMECA, FTA, 5S, RBI, Performance Measurement Systems (KPI), Autonomous Maintenance, KAN BAN, Kaizen, ANDON, PMO oraz systemów ERP/CMMS/EAM – m.in. SAP, INFOR EAM, IFS, MAXIMO.

Jako praktyk biznesowy jest wykładowcą na jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów MBA oraz Executive MBA w Środkowej Europie – prowadzonych przez Krakowską Szkołę Biznesu (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie). Wykłady prowadzi w języku angielskim i polskim.

W życiu prywatnym fascynat żeglarstwa (szczególnie katamaranów) i walki wręcz.

 

Wybrane opinie ze szkoleń i projektów prowadzonych przez Arka Burnosa:

„Szkolenie o jasnej, czytelnej strukturze myślowej, bardzo dobry porządek ideowy, mocno osadzone w realiach informacje, szkolenie w wysokim stopniu poryło się z oczekiwaniami! Profesjonalne podejście prowadzącego.”

Dyrektor ds. Techniki, Grupa LOTOS S.A.

The services provided by BalticBerg Consulting were of the highest professional level.”

Project Leader, CERN, the European Organization for Nuclear Research (Switzerland, France)

„Profesjonalna organizacja. Bardzo szeroki zakres wiedzy zarówno teoretycznej jak i praktycznej. Jedno z ciekawszych szkoleń, w których uczestniczyłem. Wysoki poziom kompetencji prowadzących. Dla mnie osobiście strzał w 10!”

Członek Zarządu, HOMATECH Polska/HOMANIT Polska

„Szkolenie na bardzo wysokim poziomie. Nabyte informacje zostaną wykorzystane w dalszej mojej pracy. Wiedza przekazana bardzo przystępnie.”

Dyrektor Logistyki, ICT Poland

”Szkolenie bardzo profesjonalne, wiarygodne – poparte rzeczywistymi przykładami z pracy, przez to docierające do ludzi. Wiedzę zdobytą tutaj na pewno chociaż w części wykorzystam w pracy zawodowej”

Kierownik Techniczny, Odlewnia Żeliwa ŚREM

„Wysoki poziom wiedzy praktycznej. Dobre wsparcie / wyjaśnienie problemów, które przedstawiłem…”

Kierownik Utrzymania Ruchu, INDESIT Company Polska

“Bardzo dziękuję za profesjonalny kurs. Jeden z bardziej interesujących na jakich byłem. Nie tylko wiedza, ale i sposób prowadzenia kursu przez prowadzącego są nadzwyczajne.”

Deputy Technical Director, Bioton S.A.

“Ogromna i rzetelna wiedza prowadzącego podparta praktyką.”

 Maintenance Engineer, Indesit Company Polska Sp. z o.o.

“Rzetelne i profesjonalne szkolenie. Wiedza merytoryczna jak i praktyczna prowadzącego na bardzo wysokim poziomie.”

Senior Technician, SMP Poland

 “W mojej opinii szkolenie było przygotowane i poprowadzone bardzo merytorycznie. Dużo wiadomości poparte przykładami.”

 Manager, Zakłady Tłuszczowe “Kruszwica”S.A.

“Profesjonalnie prowadzone szkolenie. Szeroko i wyczerpująco przedstawiony materiał. Interaktywny sposób komunikacji z prowadzącym szkolenie pozwala na lepsze zrozumienie zagadnień.”

Technical Director, Faurecia Gorzów

“Bardzo sprawnie przeprowadzone szkolenie, duża ilość pożytecznych informacji. Dobre, zdroworozsądkowe podejście i duża wiedza fachowa Prowadzącego.”

Commercial Director, KBR Polska Sp. z o. o.

“Kompleksowa i skondensowana wiedza z elementami praktycznymi wziętymi z realizowanych projektów. Logiczne komentarze i sugestie. Ogólna bardzo wysoka ocena szkolenia.”

 General Director, KBR Polska Sp. z o. o.

“Warsztatowa forma szkolenia. Na pewno lepsza niż forma konferencji. Szeroki zakres tematyczny. Dobre omówienie KPI. Dobre prowadzenie.”

Technical Manager, Kraft Foods Polska Confectionery Production Sp. z o. o.

“Bardzo profesjonalnie przeprowadzone szkolenie. Ogromna ilość informacji. Dużo tematów do przemyślenia i potencjalnej aplikacji. Doskonałe, wnikliwe rozwinięcie zagadnień kluczowych wskaźników. Nie mam wątpliwości, że profesjonalne utrzymanie ruchu musi stosować mierniki efektywności swojej pracy. Ich dobór będzie dużo łatwiejszy po tym szkoleniu. Bardzo dobre techniczne szkolenie. Prowadzący dokładnie był w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania.”

Maintenance Head, Danfoss Poland Sp. z o.o.

“Warsztaty bardzo wymagające i intensywne, a jednocześnie bogate w treść. Zagadnienia przedstawione syntetycznie, przekrojowo, konkretnie. Prowadzący, Arkadiusz Burnos prowadził szkolenie bardzo profesjonalnie, z charyzmą w doskonałej atmosferze. Życzyłbym sobie regularnych informacji na temat organizowanych, takich jak to, szkoleń oraz programu planowanych szkoleń w dłuższym horyzoncie czasowym. Dziękuję. Jestem przekonany, że uda nam się nawiązać współpracę.”

 Main Engineer/ Project Manager, KGHM Polska Miedź S.A.