BB HR Services logo HR Services

PROFESJONALNA I KOMPLEKSOWA OBSŁUGA PROCESU REKRUTACJI

Co wyróżnia naszą ofertę wśród wielu standardowych dostępnych na rynku? Dlaczego zdecydowaliśmy się zaoferować taką usługę? Mogłoby się wydawać, że nie jesteśmy specjalistami od rekrutowania – wręcz przeciwnie! Konsultanci SEAM Group Europe (dawniej BalticBerg) uczestniczą od wielu lat w niezliczonej liczbie procesów rekrutacji wewnętrznych i zewnętrznych, realizowanych bezpośrednio przez przedsiębiorstwa oraz prowadzonych przez rozmaite biura doradztwa personalnego. Z uwagi na obserwowaną nie tylko przez nas, ale i potwierdzaną przez naszych Klientów niską jakość usług rekrutacyjnych oferowanych na rynku zdecydowaliśmy się zaoferować portfel profesjonalnych usług SEAM Group Europe (dawniej BalticBerg) HR Services – kompleksową i profesjonalną obsługę procesu rekrutacji. Jest to odpowiedź na oczekiwania menedżerów chcących doskonalić zarządzane przez nich organizacje w sposób skuteczny i efektywny – a jest to naszym zdaniem możliwe tylko wraz z zespołem kompetentnych specjalistów.

Kim jesteśmy?

Otóż SEAM Group Europe (dawniej BalticBerg) to zespół menedżerów, ekspertów branżowych i inżynierów, posiadający bardzo bogate doświadczenie zawodowe. Dotąd reorganizowaliśmy i doskonaliliśmy zarządzane przez nas organizacje, obecnie wspieramy naszych Klientów w realizacji tych procesów w ich przedsiębiorstwach – w roli konsultantów i Interim Managerów.

Na naszych barkach, jako konsultantów, często spoczywa obowiązek identyfikacji brakujących kompetencji w firmie oraz planowanie ich odbudowania lub uzupełnienia. Wykorzystujemy przy tym, wspólnie z naszymi Klientami, zarówno rekrutację wewnętrzną jak i zewnętrzną. Każdy z naszych konsultantów dziesiątki razy brał udział w procesach zatrudniania, zwalniania i kwalifikacji pracowników. Posiadamy bogate doświadczenie operacyjne i konsultingowe, co gwarantuje Państwu najwyższą jakość procesu rekrutacji oraz stanowi wartość dodaną, której najczęściej nie są w stanie dostarczyć typowe firmy rekrutacyjne. Nasza nowa usługa HR Services to profesjonalna oferta dla managerów operacyjnych różnych szczebli i specjalizacji.

Gdzie widzimy miejsce dla SEAM Group Europe (dawniej BalticBerg) HR Services?

Jak wynika z opinii wielu naszych Klientów, jakość usług świadczonych przez wiele „profesjonalnych” biur doradztwa personalnego bardzo często nie jest zadowalająca. Przerzucanie CV kandydatów na Państwa biurka to nie wszystko. Zdarzają się dziesiątki rażących zaniedbań, od zwykłej niedbałości jak przypadki otrzymania „profilu” konkretnego kandydata i dołączonej aplikacji zupełnie innego, do dalece posuniętego niezrozumienia przez rekrutera obszaru w jakim Państwo pracujecie i zupełnie nieprawidłowe dopasowywanie kandydatów.

Wszystkie biura doradztwa personalnego zapewniają, iż dostarczają najlepszych i w pełni zweryfikowanych kandydatów, ale co z weryfikacją kompetencji, szczególnie zarządczych, specjalistycznych i technicznych? Zazwyczaj ten obowiązek spada tylko na Państwa. Wielokrotnie jako konsultanci i managerowie braliśmy udział w przeciągających się dyskusjach prowadzonych przez rekruterów z kandydatami, które podobno rozpoznają tzw. kompetencje miękkie, czy analityczne. Wnioski przedstawiane później dawały zaledwie szczątkowy obraz tego, co naprawdę jest istotne w profilu kandydata.

Dariusz Weber, Konsultant SEAM Group Europe (dawniej BalticBerg) oraz  Interim Manager (z doświadczenia wieloletni Dyrektor Techniczny, później Dyrektor Zarządzający spółką produkcyjną):

zdj web„Taka jest niestety rzeczywistość. Osobiście spotykam się od lat ze złymi praktykami i brakiem profesjonalizmu podczas prowadzenia rekrutacji i jestem przekonany, że wielu menedżerów tego również doświadczyło. Wielokrotnie obserwuję ciągnące się miesiącami rekrutacje opóźniające implementację nowej struktury organizacyjnej i realizację nowych funkcji, co w konsekwencji znacznie wydłuża cały proces restrukturyzacji przedsiębiorstwa. Często spotykałem się również z bardzo nietrafionymi wyborami personalnymi, czy chybionymi awansami. W konsekwencji w zespołach narastały konflikty, pogarszała się współpraca wewnętrzna, a przez to spadała efektywność działów i całych organizacji. Wielu świetnych inżynierów i specjalistów awansowanych na stanowiska menedżerskie nie potrafi się odnaleźć w nowej funkcji. W efekcie organizacja zyskuje nie najlepszego menedżera i traci eksperta w jakiejś dziedzinie. Umiejętne zarządzanie zasobami ludzkimi jest szczególnie istotne w działach technicznych i produkcyjnych. Wymaga to dużego  doświadczenia i wyczucia menedżerskiego, niezbędna jest znajomość specyfiki i zasad funkcjonowania tych działów. Zatrudnienie doświadczonego Konsultanta do przeprowadzenia rekrutacji lub reorganizacji struktury organizacyjnej gwarantuje skuteczną i sprawną realizację tych procesów.  Dlatego w BalticBerg będę jednym z Konsultantów prowadzących rekrutacje dla naszych Klientów.”

SEAM Group Europe (dawniej BalticBerg) HR Services to coś nowego!

W SEAM Group Europe (dawniej BalticBerg) wiemy jak rozmawiać z kandydatami i znamy oczekiwania menedżerów, bo też nimi przez wiele lat byliśmy lub nadal jesteśmy (np. w roli Interim Managerów).

Naszym celem jest wprowadzenie nowej jakości w rekrutacji i zachęcenie Państwa do zastąpienia usług rekruterów bez odpowiedniego doświadczenia operacyjnego, usługą SEAM Group Europe (dawniej BalticBerg) HR Services, w którą zaangażowani będą eksperci-praktycy z zakresu zarządzania operacyjnego.

Doświadczeni Konsultanci to partnerzy do rozmowy dla specjalistów, inżynierów czy menedżerów operacyjnych. Traktujemy to zadanie jako poważne wyzwanie, ponieważ mamy pełną świadomość istotności tego procesu z punktu widzenia ciągłości działania i rozwoju każdej organizacji. Podejmujemy rywalizację z wszystkimi biurami doradztwa personalnego i zapraszamy Klientów do sprawdzenia jakości naszych usług.

Przebieg realizacji usługi

CO NAS ODRÓŻNIA OD KONKURENCJI

balticberg-hr-services

WARTOŚĆ DODANA SEAM Group Europe (dawniej BalticBerg)

 1. Proces rekrutacji prowadzony przez praktyków, byłych i obecnych menedżerów wysokiego szczebla z bardzo dużym doświadczeniem zawodowym.
 2. Praktyczna znajomość zadań realizowanych przez kandydatów poszukiwanych na określone stanowisko oraz oczekiwań pracodawcy.
 3. Umiejętność identyfikacji „złego doświadczenia” kandydatów.
 4. Umiejętność określenia potencjału poszczególnych kandydatów w kontekście konkretnego stanowiska.
 5. Prezentacja spojrzenia na oczekiwania i wymagania zarówno od strony pracownika jak i menedżera.
 6. Profesjonalna weryfikacja kompetencji kandydata:
  • specjalistycznych,
  • menedżerskich,
  • organizacyjnych,
  • profil osobowościowy,
  • identyfikacja mocnych i słabych stron kandydatów.
 7. Pozyskanie kandydata najlepiej dostosowanego do profilu rekrutowanego stanowiska.
 8. Obszerna baza danych kandydatów i dostęp do najlepszych fachowców.

Kontakt w sprawie usług HR Services: hrservices (at) balticberg.com tel. 0048 22 20 35 440