Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą. Jesteśmy częścią globalnej firmy SEAM Group (www.seamgroup.com), która z sukcesem świadczy doradztwo w zakresie zarządzania majątkiem, dostarcza usługi diagnostyczne i analiz bezpieczeństwa obsługowego oraz przeciwwybuchowego.

Notka o połączeniu BalticBerg i SEAM Group ..>

Realne efekty

Specjalizujemy się w podnoszeniu efektywności zarządzania majątkiem technicznym i utrzymania ruchu. Od 2010 roku realizujemy również rozszerzone doradztwo i szkolenia w zakresie doskonalenia produkcji i usług oraz podnoszeniu efektywności energetycznej w przemyśle. Podczas realizacji projektów staramy się przede wszystkim dobrze zrozumieć organizację Klienta, a w kolejnych krokach zaproponować najlepsze rozwiązania z obszaru znanych metodologii i narzędzi oraz wielu autorskich rozwiązań SEAM Group Europe (dawniej BalticBerg).

Cel naszych usług to m.in.:

Doskonałość operacyjna

ZRÓWNOWAŻONA ORGANIZACJA” lub “4 SIŁY OPERACYJNE” to filozofia SEAM GROUP EUROPE obejmująca nowoczesne praktyki i wytyczne doskonalenia operacyjnego opracowana przez Pana Arkadiusza Burnosa (Starszego Konsultanta).

Jest to podejście proste, kompleksowe i kierunkujące działania na najczęściej problematyczne obszary działalności firmy – 4 siły operacyjne. Podejście to wykorzystuje wszystkie znane metodologie doskonalenia operacyjnego takie jak: Lean Manufacturing, Six Sigma, Business Process Management, Total Quality Management, Total Productive Maintenance oraz wiele rozwiązań autorskich specjalistów SEAM GROUP EUROPE. Zrównoważona Organizacja to coś więcej. Filozofia ta stanowi zbiór nadrzędnych zasad i wytycznych dla doskonalenia operacyjnego przedsiębiorstw.

BalticBerg_zrownowazona_organizacja_4_sily_operacyjne-900

Klinij na obrazek i dowiedz się więcej o
4 Siłach Operacyjnych oraz Zrównoważonej Organizacji

O firmie

Firma SEAM GROUP EUROPE powstała jako platforma współpracy ekspertów z dziedziny biznesu i inżynierii. Dziś posiadamy szerokie portfolio konsultantów i przekazujemy wiedzę oraz doświadczenia ekspertów zarządzania technicznego i operacyjnego z całego świata.

Realizujemy usługi konsultingowe w wielu formach. Między innymi zajmujemy się audytami operacyjnymi, produkcji, działów technicznych i utrzymania ruchu, benchmarkingiem wewnętrznym i zewnętrznym, kreowaniem strategii doskonalenia operacyjnego, wsparciem wdrożeń i szkoleniami otwartymi oraz dedykowanymi.

W czym SEAM GROUP EUROPE może pomóc Twojej organizacji?

SEAM GROUP EUROPE zajmuje się wspieraniem organizacji (firm, instytucji) w zwiększaniu efektywności operacyjnej w obszarach produkcyjnych i  technicznych. Pomagamy oszczędzać lub lepiej pożytkować środki w procesach operacyjnych. Choć naszą specjalizacją jest zarządzanie techniczne, utrzymanie ruchu, niezawodność to od kilku lat realizujemy również projekty dotyczące innych obszarów zarządzania operacyjnego (produkcji, organizacji, logistyki, zarządzania projektowego). Cieszymy się dużym zaufaniem Klientów oraz wspólnie uzyskanymi efektami wdrożeń i szkoleń. Klienci SEAM GROUP EUROPE mają okazję do skorzystania z rozwiązań, które okazały się skuteczne w wiodących organizacjach na całym świecie. Dzięki wsparciu naszych konsultantów i ekspertów doskonalenie organizacji jest łatwiejsze a uzyskane efekty mają charakter długofalowy.

W jakich obszarach SEAM GROUP EUROPE może wspomóc Twoją organizację?

Dodatkową formą działalności jest również organizacja szkoleń, seminariów i warsztatów dla inżynierów, dyrektorów i kierowników technicznych, liderów i specjalistów w działach technicznych i produkcyjnych. Profesjonalne spotkania zamknięte i otwarte organizowane są przez SEAM GROUP INSTITUTE.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoleń, kursów i seminariów.

Systemowe Zarządzanie Majątkiem

Asset Management w praktyce - optymalne koszty i korzyści w całym cyklu życia majątku

Utrzymanie Ruchu

Niezawodność przy optymalnych kosztach - eksploatacja przynosząca wymierne korzyści

Zarządzanie Projektami w przemyśle

Industrial Project Management – korzyści na każdym kroku inwestycji przemysłowych

Industrial Project Management- Audyt, strategia, wdrożenie, usługi PM

Audyt Zarządzania Projektami
Metodyka i dobre praktyki IPM
Certyfikacja IPM
Interim Project Management
więcej…

Zarządzanie Ryzykiem w przemyśle

Industrial Risk Management – optymalne koszty przy akceptowalnym ryzyku

Systemowe Zarządzanie Ryzykiem- wsparcie decyzji, systemowe narzędzia

Audyt systemu Zarządzania Ryzykiem
System i strategia Zarządzania Ryzykiem
Analiza ryzyk dla przemysłu

Efektywność energetyczna (EE)

Optymalizacja zakupu i zużycia energii w przemyśle - realne oszczędności

Szkolenia otwarte i dedykowane

Najlepsze praktyki i użyteczne narzędzia - szkolenia prowadzone przez ekspertów

Jakie przygotowanie mają pracownicy SEAM GROUP EUROPE?

Nasi konsultanci i eksperci posiadają nie tylko niezbędną wiedzę oraz doświadczenie, ale również silną motywację do pracy i realizacji powierzonych zadań. Wszyscy pracownicy SEAM GROUP EUROPE posiadają kierunkowe i biznesowe wykształcenie oraz doświadczenie odpowiadające swoim specjalizacjom. Dodatkowo, eksperci SEAM GROUP EUROPE przechodzą regularne szkolenia i uczestniczą w konferencjach tematycznych na całym świecie.

Jakie projekty realizowali konsultanci SEAM GROUP EUROPE?

Nasi konsultanci realizowali projekty w wielu krajach na całym świecie i należą do elity w obszarze swoich specjalizacji. Firma SEAM GROUP EUROPE realizuje czynną wymianę zasobów z innymi firmami partnerskimi zlokalizowanymi na innych kontynentach, jednocześnie skupiając swoje działania w obszarze Europy Środkowej. Zrealizowaliśmy dziesiątki projektów doradczych ukierunkowanych na doskonalenie operacyjne, z czego około 80% dotyczyło zarządzania utrzymaniem ruchu oraz zwiększania efektywności majątku technicznego. W celu uzyskania informacji o przykładowych projektach SEAM GROUP EUROPE (Example Case Studies) oraz zapoznania się z naszymi referencjami prosimy o kontakt z naszym działem sprzedaży.

Dziękujemy naszym Klientom za zaufanie:

  • Doświadczenie SEAM GROUP EUROPE to kilkaset zakończonych z sukcesem projektów doradczych i szkoleniowych

  • Ponad 300 zadowolonych i wracających do nas firm 

  • Setki przeszkolonych managerów i inżynierów

Zobacz referencje

Ponad 300 zadowolonych i wracających firm

Zobacz wybrane referencje i opinie Klientów BalticBerg
Zobacz referencje

Skontaktuj się z SEAM GROUP EUROPE

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, która dostępna jest tutaj.

Więcej informacji uzyskacie Państwo kontaktując się z nami poprzez formularz kontaktowy lub telefonicznie.

Zapraszamy do kontaktu,

Zespół SEAM GROUP EUROPE