SEAM Group Europe (dawniej BalticBerg) to partner godny zaufania…

 • Ponad 300 wracających Klientów

 • Ponad 7000 przeszkolonych specjalistów i managerów

 • Dziesiątki zrealizowanych projektów doradczych i wdrożeniowych

 • Ponad 200 zrealizowanych dedykowanych programów szkoleniowych

 • 56% dedykowanych programów szkoleniowych rozwijanych na nowe obszary bezpośrednio po ich zakończeniu

DR. OETKER

…olbrzymia wiedza praktyczna prowadzących…

DR. OETKER

…Olbrzymia wiedza praktyczna prowadzących, trafny dobór tematów względem potrzeb…

CREATON Polska

…fachowo i przejrzyście…

CREATON Polska

…Szkolenie przeprowadzone w miłej atmosferze, fachowo i przejrzyście. Bardzo interesujące i rozwijające…

ARCELORMITTAL POLAND

…rozwijające, interesujące, zmuszające do refleksji…

ARCELORMITTAL POLAND

…Szkolenie rozwijające, interesujące, zmuszające do refleksji, przemyśleń na temat dotychczasowej pracy. Bardzo dobrze przygotowany trener, program dostosowany do naszej organizacji…

L'ORÉAL WARSAW PLANT

...wypełnione wiedzą, przykładami i wymianą doświadczeń...

L'ORÉAL WARSAW PLANT

…Bardzo profesjonalne i rzeczowe szkolenie. Dwa dni wypełnione wiedzą, przykładami i wymianą doświadczeń. Szkolenie poparte ciekawymi przykładami…

CERN - Europejskie Centrum Badań Jądrowych

...highest professional level

CERN - Europejskie Centrum Badań Jądrowych

The services provided by BalticBerg Consulting were of the highest professional level…

Grupa Lotos S.A.

...profesjonalne podejście...

Grupa Lotos S.A.

Szkolenie o jasnej, czytelnej strukturze myślowej, bardzo dobry porządek ideowy, mocno osadzone w realiach informacje, szkolenie w wysokim stopniu pokryło się z oczekiwaniami! Profesjonalne podejście prowadzącego…

Grupa Azoty S.A.

...duże kompetencje i wiedza Konsultanta...

Grupa Azoty S.A.

…przeprowadzone w sposób fachowy. Duże kompetencje i wiedza (Konsultanta) prowadzącego. Dobre przykłady, dobre prowadzanie dyskusji. Konkretne przykłady…

KELLER

...opracowaliśmy strategię operacyjną z sukcesem...

KELLER

…Doświadczenie Pana Arkadiusza zdobyte w innych firmach pomogło w zwiększeniu skuteczności naszych spotkań strategicznych, kreatywnym uporządkowaniu oczekiwań naszych Klientów i nas samych, usystematyzowaniu inicjatyw oraz zaplanowaniu realizacji strategii w sposób praktyczny…

Bioton S.A.

...nadzwyczajne...

Bioton S.A.

…Bardzo dziękuję za profesjonalny kurs. Jeden z bardziej interesujących na jakich byłem. Nie tylko wiedza, ale i sposób prowadzenia kursu przez prowadzącego są nadzwyczajne…

KGHM Polska Miedź S.A.

...uda nam się nawiązać współpracę...

KGHM Polska Miedź S.A.

Warsztaty bardzo wymagające i intensywne, a jednocześnie bogate w treść. Zagadnienia przedstawione syntetycznie, przekrojowo, konkretnie. Prowadzący, Arkadiusz Burnos prowadził szkolenie bardzo profesjonalnie, z charyzmą w doskonałej atmosferze. Życzyłbym sobie regularnych informacji na temat organizowanych, takich jak to, szkoleń oraz programu planowanych szkoleń w dłuższym horyzoncie czasowym. Dziękuję. Jestem przekonany, że uda nam się nawiązać współpracę.

HOMANIT

...strzał w 10!...

HOMANIT

Profesjonalna organizacja. Bardzo szeroki zakres wiedzy zarówno teoretycznej jak i praktycznej. Jedno z ciekawszych szkoleń, w których uczestniczyłem. Wysoki poziom kompetencji prowadzących. Dla mnie osobiście strzał w 10!

LAJKONIK SNACKS

...precyzyjnie zaadresowane rozwiązania...

LAJKONIK SNACKS

…Wysoki poziom wiedzy merytorycznej konsultantów BalticBerg oraz ich bogate doświadczenie pozwoliły na wypracowanie rozwiązań precyzyjnie zaadresowanych na występujące w organizacji wyzwania. Narzędzia i metody przygotowane przez BalticBerg zostały dostosowane do naszych oczekiwań…

Setki wyróżniających opinii

“Szkolenie o jasnej, czytelnej strukturze myślowej, bardzo dobry porządek ideowy, mocno osadzone w realiach informacje, szkolenie w wysokim stopniu pokryło się z oczekiwaniami! Profesjonalne podejście prowadzącego.”
Szef Biura Infrastruktury, Grupa LOTOS S.A.
“Usługi BalticBerg zostały zrealizowane z zachowaniem najwyższego poziomu profesjonalizmu”
Kierownik Projektu, CERN - Europejskie Centrum Badań Jądrowych
“Szkolenie przeprowadzone w sposób fachowy. Duże kompetencje i wiedza prowadzącego. Dobre przykłady, dobre prowadzanie dyskusji. Konkretne przykłady.”
Dyrektor Techniczny, Grupa Azoty S.A.
“Bardzo dziękuję za profesjonalny kurs. Jeden z bardziej interesujących na jakich byłem. Nie tylko wiedza, ale i sposób prowadzenia kursu przez prowadzącego są nadzwyczajne.”
Zastępca Dyrektora Technicznego, BIOTON S.A.
“Warsztaty bardzo wymagające i intensywne, a jednocześnie bogate w treść. Zagadnienia przedstawione syntetycznie, przekrojowo, konkretnie. Prowadzący, Arkadiusz Burnos prowadził szkolenie bardzo profesjonalnie, z charyzmą w doskonałej atmosferze. Życzyłbym sobie regularnych informacji na temat organizowanych, takich jak to, szkoleń oraz programu planowanych szkoleń w dłuższym horyzoncie czasowym. Dziękuję. Jestem przekonany, że uda nam się nawiązać współpracę.”
Główny Inżynier / Kierownik Projektu, KGHM Polska Miedź S.A.
“Profesjonalna organizacja. Bardzo szeroki zakres wiedzy zarówno teoretycznej jak i praktycznej. Jedno z ciekawszych szkoleń, w których uczestniczyłem. Wysoki poziom kompetencji prowadzących. Dla mnie osobiście strzał w 10!”
Dyrektor Zarządzający, HOMANIT Polska
“Rzetelne i profesjonalne szkolenie. Wiedza merytoryczna jak i praktyczna prowadzącego na bardzo wysokim poziomie!”
Senior Engineer, SMP Poland
“Szkolenie zawierało zwartą wiedzę dotyczącą wskaźników oraz strategii UR. Dobrze przygotowane materiały pomocnicze oraz wiedza ogólna prowadzącego. Szkolenie przydatne dla osób pracujących w UR i poszukujących nowych metod prowadzenia i rozliczania pracy oraz pomiaru efektywności.
Kierownik Wydziału Mechanicznego, Mondi Świecie S.A.
“Duży zastrzyk informacji, wiedzy, skrótów z którymi nie miałem do tej pory styczności. Ciekawe rozmowy z uczestnikami szkolenia, porównania sytuacji w innych firmach. Mam zamiar brać udział w kolejnych szkoleniach. Polecam.”
Technik Utrzymania Ruchu, Volkswagen Motor Polska
“Szkolenie na bardzo wysokim poziomie. Prowadzący maksymalnie wyczerpał temat dotyczący utrzymania ruchu. Materiały otrzymane w trakcie szkolenia również spełniają moje oczekiwania. Podsumowując – doskonałe szkolenie, doskonały prowadzący.”
Mistrz Utrzymania Ruchu, SUMIKA CERAMICS POLAND Sp. z o. o.
“Szkolenie bardzo dobre, merytoryczne. Osoba prowadząca prezentację – poziom mistrzowski. Obiad smaczny. Organizacja na bardzo wysokim poziomie .”
Zastępca Lidera Działu Technicznego, Johnson Matthey Battery Systems Sp. z o.o.
“Szkolenie bardzo interesująca, informacje przekazane rozjaśniły cały zakres planu prewencyjnego. Szkolenie spełniło moje oczekiwania.”
Kierownik Działu Technicznego, Remech Grupa Remontowo-Inwestycyjna Sp. z o.o.
“…Podczas współpracy firma BalticBerg Consulting wykazała się rzetelnością, starannością oraz dużym zaangażowaniem w realizację projektów…”
Prezes Zarządu, Arctic Paper Kostrzyn S.A.
“…Wysoki poziom wiedzy merytorycznej konsultantów BalticBerg oraz ich bogate doświadczenie pozwoliły a wypracowanie rozwiązań precyzyjnie zaadresowanych na występujące w organizacji wyzwania. Narzędzia i metody przygotowane przez BalticBerg zostały dostosowane do naszych oczekiwań…”
Kierownik Utrzymania Ruchu, Lajkonik Snacks Sp. z o.o.
“…Prace zostały wykonane w sposób profesjonalny, zgodny ze wszystkimi zasadami Dobrych Praktyk i bardzo rzetelnie. Efekty opracowanych tematów wielokrotnie wykraczały ponad nasze oczekiwania efektu końcowego…”
Dyrektor Zakładu, CROWN Packaging Polska Sp. z o.o.

Doświadczenie

Zrealizowaliśmy dziesiątki projektów doradczych i szkoleniowych. Tylko w latach 2014-2019 nasze projekty związane były między innymi z:

 • audytem zarządzania technicznego i utrzymania ruchu
 • opracowywaniem strategii utrzymania ruchu i zarządzania technicznego
 • opracowywaniem strategii biznesu i strategii operacyjnej
 • wdrożeniem metod Lean Manufacturing dostosowanych do uwarunkowań Klienta
 • wdrożeniem metod doskonalenia jakości produkcji w bardzo czułych na jakość procesach (dostosowanie narzędzi Lean, TQM i Six Sigma)
 • opracowaniem strategii outsourcingu utrzymania ruchu
 • międzynarodowe wdrożenia projektów TPM
 • wdrożeniem i doskonaleniem prewencyjnego utrzymania ruchu
 • mapowaniem i optymalizacją procesów w utrzymaniu ruchu i nie tylko
 • oceną krytyczności systemów technicznych
 • opracowaniem i wdrażaniem programów optymalizacji kosztowej utrzymania ruchu
 • projektowaniem i wdrażaniem struktur organizacyjnych oraz optymalizacją etatyzacji
 • optymalizacją procesów projektów remontowych i inwestycyjnych
 • zwiększaniem efektywności zmian w organizacjach technicznych (produkcyjnych, wydobywczych, transportowych)
 • opracowywaniem i wdrażaniem systemów mierzenia efektywności operacyjnej (KPI, formularze audytów wewnętrznych) w utrzymaniu ruchu i w innych dziedzinach operacyjnych
 • wyborem oraz wdrożeniem systemów CMMS/EAM
 • szkoleniami dedykowanymi z zakresu nowoczesnego UR, prewencyjnego UR, zarządzania ryzykiem w eksploatacji…
 • szkoleniami dedykowanymi z zakresu zarządzania operacyjnego – opracowywania strategii operacyjnych i wdrażania ich w życie
 • szkoleniami dedykowanymi z zakresu analiz techniczno-ekonomicznych w przemyśle
 • opracowaniem systemów motywacyjnych dla pracowników technicznych i produkcyjnych – dedykowanych zasad naliczania premii motywacyjnych oraz innych technik motywacyjnych, szkolenie pracowników
 • oraz wiele innych…