Mamy przyjemność poinformować Państwa, że firma SEAM Group LLC przejęła BalticBerg Consulting Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Warszawie, firmę świadczącą od 2010 roku usługi doradztwa w zakresie zarządzania majątkiem i utrzymania ruchu. BalticBerg stanowi naturalne rozszerzenie istniejącego od 2013 r. europejskiego oddziału SEAM (SEAM Group Europe Sp. z o.o.), mając liczne osiągnięcia w zmniejszaniu strat operacyjnych nawet o 80% poprzez zwiększenie wydajności i dostępności majątku technicznego. BalticBerg świadczy usługi doradcze, prowadzi szkolenia i warsztaty oraz uczestniczy w projektach mających na celu redukcję kosztów operacyjnych i ograniczenie ryzyka. Dzięki swojemu doświadczeniu, BalticBerg ułatwia wybór i wdrażanie zaawansowanych technologicznie systemów ERP, EAM i CMMS.

BalticBerg Institute oferuje szkolenia i warsztaty szkoleniowe dla osób indywidualnych i firm chcących poszerzyć wiedzę w zakresie utrzymania ruchu i zarządzania majątkiem. Dodatkowo, klienci mogą uzyskać certyfikację European Maintenance Management (EMMP), dzieląc się realnymi sukcesami wdrożonych projektów z pomocą BalticBerg Institute.

„Wiedza BalticBerg na temat zasobów technicznych, doradztwa w zakresie utrzymania ruchu i zarządzania majątkiem, szkoleń i wdrażania projektów uzupełni kompetencje Grupy SEAM w zarządzaniu majątkiem i pozwoli wykorzystać nasze wspólne doświadczenie dotyczące ERP, EAM, CMMS i diagnostyki predykcyjnej” – powiedział p. Donald Frankel, prezes i dyrektor ds. rozwoju w SEAM Group.

 „Cieszymy się, że możemy stać się częścią SEAM Group i zaoferować nasze profesjonalne usługi doradcze szerokiemu gronu Klientów w Europie, Azji i Ameryce. Nasza filozofia doskonalenia operacyjnego skoncentrowana na zarządzaniu majątkiem i niezawodności będzie idealnie integrować się z metodyką SEAM Group. Oprogramowanie ViewPoint® stworzone przez SEAM będzie dodatkowym narzędziem dla naszych konsultantów i specjalistów, pomagającym zoptymalizować działalność Klientów” – powiedział p. Arkadiusz Burnos, dyrektor zarządzający BalticBerg.

 „Przejęcie BalticBerg pogłębia naszą wiedzę i rozszerza zasięg w całej Europie. Połączenie BalticBerg z już istniejącą platformą europejską przyspieszy nasze przyszłe plany rozwoju” – powiedział p. Michael Vea, dyrektor generalny SEAM Group.

Przejęcie BalticBerg stanowi kolejny krok w misji SEAM Group zgodnej z jej misją tworzenia bezpiecznego świata bez awarii.

O firmie SEAM Group 

SEAM Group oferuje niezrównane podejście do strategicznego zarządzania majątkiem, zapewniając bezpieczne środowisko pracy, lepsze wykorzystanie zasobów oraz zwiększoną wydajność i niezawodność, przy jednoczesnej redukcji kosztów.  Usługi SEAM Group świadczone są w czterech obszarach: bezpieczeństwa, obsługi technicznej obiektów, zarządzania majątkiem oraz badania stanu technicznego. Zatrudniając certyfikowanych specjalistów w każdej z tych dziedzin oraz wykorzystując opatentowane oprogramowanie, SEAM Group umożliwia osiągnięcie założonych efektów biznesowych.

Jesteśmy międzynarodowym liderem innowacyjności w programach bezpieczeństwa, utrzymaniu ruchu i niezawodności. Usługi SEAM Group mają są ukierunkowane na tworzenie trwałego efekty doskonalenia w środowisku pracy, ludziach, procesach i organizacji pracy.  ViewPoint®, nasze nagradzane oprogramowanie do predykcyjnego utrzymania ruchu wraz z nowo opracowaną platformą mobilną ViewPoint On-Demand, pomaga   naszym Klientom w nowoczesny sposób zarządzać programami badań i osiągnąć sukces biznesowy.

SEAM Group ma siedzibę główną w Stanach Zjednoczonych i posiada oddziały regionalne na całym świecie. Firma, stanowiąca połączenie Predictive Service i Lewellyn Technology, znalazła się dwanaście razy na liście Inc. 5000 wśród najszybciej rozwijających się firm w USA.